Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Zostań w domu z Ninateką
Kino, teatr oraz muzeum za darmo i bez wychodzenia z domu? Zapraszamy codziennie o 20.00 na stronę główną Ninateki, gdzie odbywać się będą pokazy specjalne.
Więcej

Aktualności

Mistrzowskie wyzwania | Domowy konkurs filmowy

Weź udział – wspólnie z Jagodą Szelc i Pawłem Łozińskim – w konkursie na film realizowany w domu. Cenieni filmowcy wybiorą dla was wyzwania tematyczne i formalne, a w obu odsłonach akcji do wygrania będą nagrody o łącznej wartości 2000 zł. Zwycięskie obrazy zostaną opublikowane w prestiżowym serwisie Ninateka (Ninateka.pl).

Zostań w domu z Ninateką i włącz teatr!

16 nowych tytułów, w tym spektakle Teatru Narodowego, Starego Teatru w Krakowie, TR Warszawa, Teatru Studio, Teatru na Woli oraz klasyki Teatru Telewizji. Adaptacje tekstów Tokarczuk, Masłowskiej, Wyrypajewa, Głowackiego czy Pilcha. To wszystko bezpłatnie w kwietniu i w maju w portalu ninateka.pl.

Zostań w domu rób gry | Game jam online

Kiedy, jak nie teraz? Początkującym pomożemy od podstaw przygotować grę wideo, natomiast zawodowcom – zdobyć nowe doświadczenia i rozwinąć kompetencje. Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim jamie. FINA jest partnerem wydarzenia.

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada!

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne do nauki literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie są dostępne bezpłatnie online na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl

FINA w projekcie „Europeana XX: Century of Change”

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny wraz instytucjami kultury, ośrodkami badawczymi i archiwami z całej Europy rozpoczyna prace nad finansowanym przez CEF europejskim projektem „Europeana XX: Century of Change”, którego celem jest zwiększenie dostępu do materiałów audiowizualnych, fotografii i dokumentów dotyczących przemian społecznych w Europie XX wieku poprzez wzbogacenie zasobów portalu Europeana.