Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Dimitri w Ubuyu”, reż. Agnès Lecreux, mat. promocyjne
Powrót

Zwierzaki i cudaki | Kino lalek

Filmowe opowieści o sąsiedzkiej relacji nietoperza i ptaka, jeżykach walczących o las, dżinie wyskakującym z puszki ravioli, dwójce przyjaciół – króliku i jeleniu – i ich perypetiach z trzecim wymiarem oraz ptaszku z północnej Europy, który ląduje na afrykańskiej równinie.
Data
N   23 / 06 / 2019
Godzina
10:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Program

Nocna zmiana, reż. Samppa Kukkonen, Finlandia 2004, 6 minut

Historia nietypowych sąsiedzkich relacji nietoperza i ptaka. Mieszkają wspólnie na tym samym drzewie, jednak mają zupełnie inne przyzwyczajenia. Nietoperz prowadzi nocny tryb życia, z kolei ptak jest bardziej aktywny za dnia. Przeszkadzają sobie nawzajem i są względem siebie bardzo złośliwi. Czy uda im się odnaleźć kompromis?

Dżin z puszki, reż. Claude Barras, Szwajcaria 2004, 7 minut

Armand pracuje przy taśmie produkcyjnej w fabryce. Pewnego dnia otwiera puszkę z ravioli przeznaczonymi na obiad. Ku jego zaskoczeniu z puszki wylatuje dżin i obiecuje mu spełnienie dwóch jego życzeń. Po zakończonym zadaniu dżin próbuje wrócić do swojej „lampy”.

Jeżyki w mieście, reż. Evalds Lacis, Litwa 2012, 10 minut

Do lasu zamieszkanego przez jeżyki i ich przyjaciół zaczynają sprowadzać się ludzie, a sam las zastępuje budowane przez nich miasto. Zwierzęta nie mogą odnaleźć się w nowym otoczeniu. By pozbyć się niechcianych lokatorów, postanawiają kierować się zasadami rządzącymi światem ludzi i twardymi prawami ekonomii.

Królik i jeleń, reż. Péter Vácz, Węgry 2013, 16 minut

Królik i jeleń żyją razem szczęśliwie i beztrosko. Jeleniowi nie do końca odpowiada rzeczywistość, która go otacza – jest zbyt płaska. Nieudany eksperyment z trójwymiarem, powoduje, że przyjaciele zostają rozdzieleni. Jeleń zaczyna funkcjonować w świecie trójwymiarowym, królik pozostaje w dwuwymiarowym. Wszystko zaczyna się psuć. Czy przyjaciołom uda się znaleźć sposób, by znowu być razem?

Dimitri w Ubuyu, reż. Agnès Lecreux , Belgia, Francja, Szwajcaria 2014, 26 minut

Dimitri, mały ptaszek z północnej Europy, ląduje na afrykańskiej równinie w Ubuyu. Każdego dnia uczy się stawiać czoła swoim lękom. Odkrywa świat pełen niespodzianek.

Wstęp

Filmy przeznaczone dla dzieci od lat 5.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 9:30 w dniu wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również