Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Zrozumieć pokolenie Z | Wykład dla rodziców

Rozpoczynamy cykl wykładów dla rodziców, chcących zrozumieć świat nowych technologii, w którym dorastają ich dzieci – cyfrowi tubylcy. Spotkaniu dla rodziców towarzyszyć będą półtoragodzinne warsztaty z edukacji medialnej dla dzieci.
Data
SO   17 / 10 / 2015
Godzina
11:30  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

W ramach cyklu przyjrzymy się zjawiskom, problemom i wyzwaniom, z którymi stykają się dzieci – kwestie związane z rozwojem społecznościowej strony internetu, szybko zmieniającymi się technologicznymi trendami, grami komputerami i tego jak w tym wszystkim nie zwariować.

Wykład inauguracyjny wygłosi dr Grzegorz D. Stunża – adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Wykładowca, badacz, trener, autor materiałów edukacyjnych. Koordynator projektu badawczego „Dwa zero czy zero? Blogi o tematyce kulturalnej a przemiany kultury uczestnictwa” w ramach programu „Obserwatorium kultury” MKDiN (2015). Asystent koordynatora projektów badawczych pod szyldem Dzieci sieci (2012-2013). Prowadzi blog Edukator Medialny. Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej, Fundacją Nowoczesna Polska, Fundacją 5Medium i Muzeum Emigracji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu edukacji i animacji kultury (2013)..

Równolegle do wykładu dla rodziców w sali Wielka Gra odbędzie się warsztat edukacyjny dla dzieci w wieku 6–12 lat pod tytułem „Od słuchawki do smartfona”, prowadzony przez animatorkę medialną NinA, Katarzynę Anuszewską.

Zasady uczestnictwa

Aby wziąć udział w spotkaniu dla rodziców oraz warsztatach dla dzieci, kliknij przycisk „Weź udział” (powyżej) lub „Zapisz się na wydarzenie” (poniżej), a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Dział Edukacji i Badań NInA, Grzegorz Krause: grzegorz.krause@nina.gov.pl, tel. 22 380 49 82.

Zobacz również