Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

Zimna wojna | Nowe polskie kino

Już w lutym najnowsze działo Pawła Pawlikowskiego powalczy o Oscara – miesiąc wcześniej zapraszamy na pokaz filmu oraz rozmowę z operatorem, Łukaszem Żalem.
Data
WT   08 / 01 / 2019
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski 2018, 84 minuty

Zimna wojna opowiada dramatyczną historię miłości Zuli – solistki w zespole pieśni i tańca (Joanna Kulig) oraz kompozytora i dyrygenta – Wiktora (Tomasz Kot). Na drodze wielkiego uczucia staje tutaj jeszcze większa polityka. Tak jak w przypadku Idy, najnowszy film Pawła Pawlikowskiego hipnotyzuje czarno-białymi, stylizowanymi na kino lat 60. zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala. Filmowym kadrom towarzyszy również wspaniała muzyka – zarówno ludowa, jak i jazzowa – zaaranżowana przez Marcina Maseckiego.

Spotkanie

Po projekcji rozmowę z autorem zdjęć, Łukaszem Żalem, poprowadzi krytyk filmowy, Tomasz Kolankiewicz.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również