Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Mami Fatale, mat. promocyjne
Powrót

Zima w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Ostatnia tegoroczna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona zimie. Zaprezentujemy najpiękniejsze animacje o zimie i przygotowaniach do świąt.
Data
CZ   07 / 12 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program 

Choinka, reż. Teresa Badzian , Polska, 1974, 13’21’’

Zabawna animacja opowiadająca o przygotowaniach do świąt. Skrzaty sprawdzają jak zachowują się najmłodsi oraz na jaki prezent zasługują, a przy okazji rywalizują między sobą. Mimo początkowych przeciwności udaje im się dostarczyć wszystkim dzieciom ich wymarzone prezenty. 

Mami Fatale odc. Śnieżne wojny, reż. Marcin Wasilewski, Stuart Evans, Robert Jaszczurowski, Polska, 2012, 10’00’’

Serial animowany, w którym gotowanie zawsze stanowi początek niezwykłych zdarzeń. Tytułowa Mami to urocza staruszka, która wraz ze swoimi pupilami, Psiną i Prosięciem, postanawia wyprowadzić się z miasta i wieść spokojne życie na łonie natury. Całą trójkę odwiedzają niezwykłe postacie, które zwykle burzą sielską atmosferę małego domku, prowadząc bohaterów na spotkanie z przygodą 

Gucio i Cezar odc. Jak wygląda śnieg, Jak wygląda śnieg, reż. Jan Siupik, Polska,1976, 10’34’’

Serial opowiada o parze przyjaciół: niezdarnym hipopotamie Guciu i rozważnym psie Cezarym. Zawsze starają się pomagać i zawsze są chętni na podróż w nieznane krainy by poznać nowych przyjaciół. Trafia im się wiele dziwnych przygód w tak samo dziwnych miejscach.

Pomysłowy Dobromir  odc. Zimowy poranek, reż. Roman Huszczo, Polska, 1975, 10’17’’

Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkającym w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac domowych.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).  Maksymalna liczba uczestników w jednym zgłoszeniu wynosi 40 osób.

 

Zobacz również