Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. kadr z filmu
Powrót

Ziarno prawdy | Piękni czterdziestoletni

Historia sprzed sześćdziesięciu lat przypomina o sobie bestialskich morderstwem. Prokurator Teodor Szacki musi znaleźć sprawcę, radząc sobie z medialną gorączką i zagadkami, na które odpowiedzi skrywa przeszłość.
Data
PT   12 / 08 / 2016
Godzina
21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu Piękni czterdziestoletni

Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz (ur. 1973), 2015, 110 minut

W Sandomierzu zostaje popełniona brutalna zbrodnia. Nagie ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje znalezione nieopodal synagogi. Sposób, w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Film Borysa Lankosza został oparty na drugiej części trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego o tym samym tytule. W filmie wystąpili m.in. Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało i Krzysztof Pieczyński.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbędzie się w kinie plenerowym. Nie zapomnij dokumentu ze zdjęciem – będzie niezbędny do wypożyczenia słuchawek! 

Przy niesprzyjającej pogodzie projekcja odbędzie się w sali audiowizualnej.

Cykl Piękni czterdziestoletni | Kino letnie NInA odbywa się w ramach Filmowej Stolicy Lata

undefined

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również