Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Zapomniane, lecz nieutracone – narodowe dziedzictwo w archiwum NInA

Jeżeli fascynuje Cię kultura i historia – zarówno ta odległa jak i ta najnowsza – przyjdź do NInA i dowiedz się więcej o polskiej przeszłości. Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na audiowizualne spotkanie.
Data
SO   12 / 09 / 2015
Godzina
11:00  –  16:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

W naszym nowo otwartym budynku pokażemy Ci dokumenty, impresje filmowe i programy publicystyczne, które ratują przed zapomnieniem wydarzenia i obyczaje. Przyjrzymy się zanikającym tradycjom muzycznym polskiej wsi, pochylimy się nad kolekcjami sztuki zagrabionymi podczas wojen i ruszymy śladem opuszczonych dworków i pałaców.

Europejskie Dni Dziedzictwa to międzynarodowe święto kultury i historii, które od trzydziestu (!) lat odbywa się we wrześniu na starym kontynencie. Poszukując wspólnych, europejskich korzeni, poszczególne kraje otwierają tego dnia dla zwiedzających obiekty niedostępne na co dzień – zabytki i miejsca kultury– oraz zapraszają na imprezy towarzyszące, wykłady, warsztaty i spotkania. Organizatorzy pisali o idei:

,,
Nie można  mówić o dziedzictwie i jego wartości, nie mówiąc o historii. Tę historię, bez względu na to jak może być ona trudna, staramy się przybliżyć. Dzięki obcowaniu z zabytkiem, wydarzenia z przeszłości stają się mniej odległe i bardziej zrozumiałe.
,,

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Zobacz również