Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Parauszek i przyjaciele, mat. promocyjne
Powrót

Zagadki w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona zagadkom. Wystąpią najsłynniejsi detektywi: Parauszek, detektyw Rex, a także Pan Toti! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   16 / 11 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W listopadzie w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone wynalazkom (09.11), zagadkom (16.11), misiom (23.11) oraz przygodom w cyrku (30.11). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Program | 16 listopada 2017

Tajemnica starego zamku

Debiut reżyserski Witolda Giersza, którego współpracownikiem był tu Zbigniew Lengren – scenarzysta i współautor oprawy plastycznej filmu. Bohaterem tego sympatycznego filmu animowanego jest detektyw Rex. Bohater udaje się do starego zamku. Odnajduje złodzieja drogich kamieni i porywacza małego kotka.

Na tropie odc. Mexico Express 

Serial animowany Na tropie opowiada o sympatycznym chłopcu, który rozwiązuje rozmaite zagadki detektywistyczne. Zawsze czujny – stoi na straży prawa i broni przed złem. Czasem sensacyjne historie są wynikiem nadmiernie rozbudzonej wyobraźni, czasem świadczą o bystrości chłopaka. Tym razem mały Sherlock Holmes będzie musiał zatroszczyć się o bezpieczeństwo podróżujących pociągiem, na którego drodze (a raczej torach) stanie nieprzyjemny jegomość.

Parauszek odc. Detektyw Parauszek

Serial przedstawia przygody Parauszka, małego zajączka, który wraz ze swoimi przyjaciółmi mieszka w krainie zwanej Naszym Lasem. Losy Parauszka i przyjaciół obserwowane są przez wszechwiedzącą, mądrą sowę Uhu, komentującą wydarzenia z dorosłego punktu widzenia. Dzięki perypetiom zwierzątek dziecięcy widzowie uczą się dobrego wychowania, zasad, działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły.

Pan Toti i tajemniczy tunel

Bajka opowiada o przygodach człowieczka malutkiego niczym kciuk, który mieszka w pniu starego drzewa. Pan Toti każdego dnia zajada na śniadanie dzikie truskawki, po czym wyrusza na poszukiwanie skarbów. Za każdym razem udaje mu się znaleźć inny przedmiot, z którym wiąże się nowa przygoda. Przeżywają ją razem z nim jego przyjaciele Hehel i Lula, którym szyki próbują pokrzyżować Złośliwi Bliźniacy.

Zasady uczestnictwa 

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 osób).

 

Zobacz również