Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
"Porwanie Baltazara Gabki", mat. promocyjne
Powrót

Wyprawy w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona wyprawom. Wystąpią: Rycerz Szaławiła, Pyza, Bolek i Lolek, a także Baltazar Gąbka! Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   19 / 10 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W październiku w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone potworkom (12.10), wyprawom (19.10) oraz zwierzętom (26.10). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Program | 19 października 2017

Przygody Rycerza Szaławiły

Rycerz Szaławiła opowiada zgromadzonym w karczmie gościom o swoich niezwykłych przygodach. Jak się okazuje, ten chwalipięta i gawędziarz, który „odkrył Amerykę i zwyciężył Chińczyków”, boi się myszy. Adaptacja wiersza Jana Brzechwy.

Wędrówki Pyzy – Kielecka przygoda

Bohaterką bajki jest mała Pyza, która za nic w świecie nie chciała dać się zjeść. Korzystając z okazji uciekła z drewnianej łyżki, schowała się za komodą, a potem wyruszyła w świat i tak zaczęła się jej wielka przygoda. Chodząc i śpiewając po polnych dróżkach spotyka wielu przyjaciół i odwiedza miejsca, o których dotąd nie miała pojęcia.

Bolek i Lolek – Na Wyspach Polinezji

Bolek i Lolek, zwiedzając świat, trafiają na wyspy Polinezji. Jak wszędzie, i tu przeżyją niezwykłe przygody: poznają dwoje sympatycznych tubylców, zmierzą się z wielkozębym rekinem, zaprzyjaźnią z ogromną ośmiornicą i zabawią się w poławiaczy pereł.

Porwanie Baltazara Gąbki odc. Przez trzy morza

Słynny badacz Baltazar Gąbka wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. W jej skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wspólnie wyruszają samochodem-amfibią, a ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców.

Zasady uczestnictwa

W tym momencie na pokaz wolnych jest 50 miejsc.

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120).

Zobacz również