Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Klancyk, mat. promocyjne
Powrót

Wte i wewte | Klancyk o tłumaczach

Teatr improwizowany Klancyk wystąpi w NInA w przedstawieniu specjalnym z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza oraz premiery książki Adama Pluszki „Wte i wewte. Z tłumaczami o przekładach”.
Data
PT   30 / 09 / 2016
Godzina
18:30  –  19:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Zebrane w książce rozmowy z tłumaczami, które ukazywały się na łamach dwutygodnik.com, dotyczą sztuki przekładu, obecności literatury obcej w Polsce, funkcjonowania tłumaczy na rynku oraz ich osobistych inspiracji. Dotychczas w serii książkowej dwutygodnik.com ukazały się: Dwa zero. Alfabet nowej kultury i inne teksty Alka Tarkowskiego i Mirosława Filiciaka (2014) oraz Na oko Marii Poprzęckiej (2015).

Międzynarodowy Dzień Tłumacza jest oficjalnie obchodzony 30 września, w dniu św. Hieronima, tłumacza Biblii i patrona tłumaczy. W tym roku po raz ósmy będzie świętowany również  w Warszawie.

Klancyk

Klancyk to jedna z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce, założona 9 lat temu. Aktualnie grupę tworzy 8 improwizatorów. Klancyk realizuje autorskie spektakle komediowe, na bazie inspiracji publiczności, bez scenariusza. Fabuła powstaje na bieżąco, na oczach widzów. Klancyk wykorzystuje angielskie i amerykańskie metody improwizacji w połączeniu z polskim kontekstem teatralnym, kulturalnym i społecznym. W Warszawie Klancyk znajdziemy w każdy piątek w Klubie Komediowym przy pl. Zbawiciela - gdzie gościnnie występują z nami aktorzy, pisarze, muzycy, postacie kultury: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Mariusz Szczygieł, Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, czy ostatnio Jerzy Bralczyk.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Organizatorzy

Organizatorzy: EUNIC Warszawa, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Komisja Europejska, Narodowy Instytut Audiowizualny.

Wydawcy książki: słowo/obraz terytoria, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Narodowy Instytut Audiowizualny.

Zobacz również