Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Wojciech Kasperski | Młodzi zdolni

Wieczór z kinem gatunkowym. Debiutanckie „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego to klasyczny thriller rozgrywający się w pięknych okolicznościach przyrody
Data
ŚR   07 / 06 / 2017
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie.

Miasto ucieczki, reż. Wojciech Kasperski, 2006, 17 minut

Fabularna etiuda oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rozpętana przez kibiców piłkarskich zadyma kończy się bezpardonową interwencją policji. Poprzez opowieść o dwóch przyjaciołach Kasperski stara się wytłumaczyć, dlaczego doszło do eskalacji przemocy oraz jakie mechanizmy wyzwoliła. 

Spotkanie z reżyserem

Rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Na granicy, reż. Wojciech Kasperski, 2016, 92 minuty

Fabularny debiut Wojciecha Kasperskiego to rozgrywający się w Bieszczadach thriller. W odciętej od cywilizacji chacie dwaj bracia i ojciec spotykają nieznajomego, który może ściągnąć na nich niebezpieczeństwo. Mamy więc do czynienia z klasycznym kinem gatunkowym, gdzie suspens pomagają budować piękne zdjęcia Łukasza Żala oraz muzyka nagrodzonego na festiwalu w Koszalinie Bartłomieja Gliniaka. W rolach głównych występują Andrzej Chyra, Marcin Dorociński i Andrzej Grabowski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również