Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „Najbrzydszy samochód świata”
Powrót

„Więzi” i „Najbrzydszy samochód świata” | Klub seniora

W ramach Klubu Seniora co miesiąc prezentujemy zestaw filmów dokumentalnych. Tym razem zobaczymy kandydujące w zeszłym roku do Oscara „Więzi” oraz zwycięski film tegorocznego festiwalu w Krakowie: „Najbrzydszy samochód świata”.
Data
CZ   14 / 12 / 2017
Godzina
11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Więzi, reż. Zofia Kowalewska, Polska, 2016, 18 minut

Poznajemy dwójkę wyjątkowych bohaterów – małżeństwo z 45-letnim stażem. Barbara i Zdzisław mogliby być z siebie dumni, gdyby nie fakt, że mąż na osiem lat opuścił żonę dla kochanki. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny.

Najbrzydszy samochód świata, reż. Grzegorz Szczepaniak, 2017, 46 minut

Film drogi, komedia, dramat i intymny portret relacji syna z matką. Potrafi zarówno rozśmieszyć jak i wzruszyć do łez, zaś jego bohaterowie uczą, jak cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i nie tęsknić do tego, czego nie mamy, ale doceniać ludzi, relacje, przedmioty, jakie są w naszym posiadaniu.

Spotkanie

Po projekcjach zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Najbrzydszy samochód świata Grzegorzem Szczepaniakiem, które poprowadzi Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 11:00. Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również