Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Wieczorynka | Pokaz filmów ze Studia Miniatur Filmowych

Zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami na pokaz najsłynniejszych polskich animacji. Przed projekcją rozmowa z Zofią Ołdak, reżyserką „Pieska w kratkę”.
Data
CZ   01 / 06 / 2017
Godzina
19:00  –  20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Klasyka polskiej animacji w NInA. Dla dzieci i rodziców proponujemy pokaz odcinków dwóch seriali animowanych stworzonych przez Studio Miniatur Filmowych: Proszę słonia (odcinki Znajomi w zoo i Powrót Dominika) oraz Pieska w kratkę (odcinki Sam jak pies i Pies w kuchni). Pokazowi będzie towarzyszyła dyskusja z udziałem reżyserki Pieska w kratkę Zofii Ołdak oraz publicystki filmowej Anny Wróblewskiej. Rozmowę przeprowadzi Beata Zaborek-Sroka.

Partnerem wydarzenia jest Studio Miniatur Filmowych.

Program

Piesek w kratkę

Animowany, lalkowo-aktorski serial opowiadający o przygodach tytułowego pluszowego pieska w kratkę. W każdym odcinku bohater wyrusza na podbój – najpierw dziecięcego pokoju, a pod nieobecność swojej właścicielki – całego mieszkania. Wyrządza rozmaite psoty, poznaje nowych przyjaciół, m.in. drugiego pieska mieszkającego w lustrze, śpiewając przy tym wesołe piosenki.

Proszę słonia

Pinio to chłopiec, który z powodu niskiego wzrostu dostaje od Mamy masę witamin. Nie lubi ich połykać, więc wsypuje je do trąby porcelanowego słonika, a ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! Gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny i budzi powszechną sensację. Po wielu przygodach, kiedy grozi mu sprzedanie do cyrku, Dominik przybiera znów miniaturowe rozmiary i Pinio zabiera przyjaciela do domu.

Wstęp

Wstęp wolny, zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami. Liczba miejsc ograniczona (120).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy:  www.forms.nina.gov.pl/wieczorynka  

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu wydarzenia.

Kontakt: Dział Edukacji i Badań, Ewa Korzeniowska, 22 380 49 82, ewa.korzeniowska@nina.gov.pl

Pliki do pobrania
PDF
Wieczorynka z smf_regulamin.pdf

Zobacz również