Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
il. Piotr Chuchla
Powrót

Warsztat programowania | Kod do edukacji

Zapraszamy na warsztat skierowany przede wszystkim do osób, które nie odważyły się jeszcze postawić pierwszego kroku w świecie programowania.
Data
CZ   10 / 12 / 2015
Godzina
14:00  –  17:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Najpierw – bez wykorzystania komputerów – poćwiczycie myślenie algorytmiczne, które jest podstawą programowania. Następnie przejdziecie do programowania w Scratchu, czyli języku często wykorzystywanym do nauki programowania wśród najmłodszych dzieci, dzięki czemu dowiecie się jak przekazać swoje nowe umiejętności uczniom lub podopiecznym.

Prowadzące | Kids Code Fun

Girls Code Fun to fundacja mająca na celu motywowanie i zachęcanie dziewczynek w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Kids Code Fun to kolejny etap rozwoju przedsięwzięcia – kierowany do wszystkich dzieci, bez względu na płeć. Więcej informacji na temat działalności fundacji, kursów programowania i nie tylko, znajdziecie na stronie Girls Code Fun.

Agnieszka Mysiak

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studentka Pedagogiki i Kolegium Artes Liberales. Z zamiłowania i z wyboru nauczycielka oraz animatorka. Pracę w szkole łączy z szeroko rozumianą edukacją twórczą - prowadziła zajęcia z kreatywnego myślenia, warsztaty literackie, teatralne i filmowe, zajęcia plastyczne. Do swojej pracy podchodzi z entuzjazmem i zaangażowaniem. W Fundacji Girls Code Fun i firmie Kids Code Fun prowadzi ruchowo-plastyczne zajęcia Programowanie bez prądu.

Van Anh Dam

Koordynatorka działań edukacyjnych oraz specjalistka ds. programu nauczania i szkoleń Girls Code Fun.  Zajmuje się edukacją w obszarach programowania komputerowego w Scratchu i programowania bez komputerów (unplugged programming), nauczania języków obcych i kreatywnego pisania. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy łączy pasję do nauczania, kreatywnych działań i nowych technologii.

Zasady uczestnictwa

Warsztat odbywa się w ramach konferencji Kod do edukacji. Aby wziąć udział w warsztacie, wybierz go z rozwijanego menu w formularzu rejestracyjnym.

 

Zobacz również