Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Warsztat animacji poklatkowej | Akademia Dzieci

Zapraszamy na rodzinne nowomediowe poranki dla rodziców i dla dzieci! Podczas spotkań duzi i mali uczestnicy popracują wspólnie nad własnym blogiem, stworzą film według własnego scenariusza oraz animacje poklatkową. Przy okazji dowiedzą się również o czym należy pamiętać, aby bezpiecznie pływać w internetowym świecie.
Data
N   25 / 10 / 2015
Godzina
11:00  –  15:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Wielka Gra | Drugie piętro

Wspólnie stworzymy fotoreportaż, który stanie się bazą animacji poklatkowej. Porozmawiamy o tym, o czym trzeba pamiętać gdy działamy w sieci: o bezpieczeństwa związanym z publikacją swoich zdjęć, osobistych relacji oraz o podstawach prawa autorskiego, które każdy internauta powinien poznać. Dzieci będą mogły również opracować własny znak bezpieczeństwa, a na koniec nakręcimy film. Czeka nas dużo zabawy, pracy i odkryć.

Podczas spotkań zarówno rodzice jak i ich dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z możliwości, które oferuje nam technologia. Warsztaty mają również uświadomić rodzicom jak ważna jest wiedza na temat tego, co dziecko robi w Internecie, jak korzysta z sieci i podpowiadanie mu odpowiednich do jego wieku i kompetencji miejsc w Internecie.

Prowadząca | Alicja Szulc

Animatorka kultury i fotograf. Absolwentka pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła realizację obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowczyni w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Stowarzyszeniem "U Siemachy", EFTe oraz ze Sztukarnią.

Terminy

Warsztaty, do udziału w których zapraszamy rodziców z dziećmi powyżej 6 roku życia odbywają się w następujących terminach:


Warsztat tworzenia animacji poklatkowej | 25 października od 11:00 do 15:30

Warsztat tworzenia i administrowania bloga | 22 listopada od 11:00 do 15:30

Warsztat tworzenia filmu | 13 grudnia od 11:00 do 15:30

Zasady uczestnictwa

Niestety limit miejsc został wyczerpany.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Dział Edukacji i Badań NInA, Grzegorz Krause: grzegorz.krause@nina.gov.pl, tel. 22 380 49 82.

Projekt Akademia Dzieci jest realizowany w ramach programu dotacji Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange.

 

undefined

Pliki do pobrania
PDF
Orange_oswiadczenie_wizerunek.pdf
PDF
NInA_oswiadczenie_ wizerunek.pdf
PDF
Akademia Dzieci Regulamin warsztatów.pdf

Zobacz również