Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne, DI Factory
Powrót

Walkower | Martin Scorsese Presents

Kontynuacja „Rysopisu”, a tym samym losów Andrzeja Leszczyca, młodego polskiego outsidera z tamtych lat, którego życiowe nieustabilizowanie było przejawem wyczuwalnego na ekranie buntu przeciw „małej stabilizacji” czasów Gomułki.
Data
ŚR   16 / 11 / 2016
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach rocznego przeglądu arcydzieł polskiego kina Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema w kinie NInA.

Walkower, reż. Jerzy Skolimowski, 1965, 70 minut

Andrzej Leszczyc za kilka godzin skończy 30 lat. Dotąd nigdzie długo nie zagrzał miejsca. Teraz też dość lekko traktuje pracę w kombinacie przemysłowym, gdzie zaczepił się dzięki koleżance ze studiów, Teresie, przez którą zresztą z nich wyleciał. Jest bokserem, utrzymuje się głównie z walk. Czy najważniejszą w swoim dotychczasowym życiu odda walkowerem? Walkower zachwycił międzynarodowa publiczność długimi ujęciami. Sfilmowana w ten sposób pogoń motocykla za pociągiem to istny majstersztyk Skolimowskiego i operatora Antoniego Nurzyńskiego.

Spotkanie

Pokaz poprzedzi krótka prelekcja Ryszarda Jaźwińskiego, dziennikarza Programu Trzeciego Polskiego Radia, który wprowadzi w świat, poetykę i kontekst filmu.

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również