Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Universam Grochów”, mat. promocyjne
Powrót

Universam Grochów | Teraz–wtedy

Zobacz dokument pokazujący Universam Grochów jako miejsce nierozerwalnie wpisane w społeczną tkankę warszawskiej Pragi. Pokaz uzupełni spotkanie z reżyserem Tomaszem Knittlem i projekcja klasycznych „Hal targowych w Londynie” – dokumentu, będącego hołdem dla pracowników targu w Covent Garden w Londynie.
Data
ŚR   13 / 02 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

19:00 Teraz | Universam Grochów, reż. Tomasz Knittel, 2018, 39 minut

Przez lata swojej świetności tytułowa galeria handlowo-usługowa, powstała w latach 70. na Pradze Południe, stanowiła centrum życia prawobrzeżnej Warszawy. Pod koniec 2016 roku, po prawie 40 latach – została zburzona. Film Tomasza Knittla pokazuje świat Uniwersamu oczami ludzi tam pracujących, mieszkających w okolicy i spędzających czas na dziedzińcu galerii.

19:40 Rozmowa z Tomaszem Knittlem

O filmie porozmawiamy z reżyserem Tomaszem Knittlem. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

20:15 Wtedy | Hale targowe w Londynie, reż. Lindsay Anderson, 1957, 37 minut

Klasyczny dokument brytyjskiego ruchu Free Cinema pokazuje jeden dzień z życia pracowników hal targowych w Covent Garden w Londynie – od wczesnego ranka, gdy jest jeszcze ciemno i przyjeżdżają pierwsze samochody dostawcze, po późne popołudnie, kiedy w miejsce klientów pojawiają się ludzie zbierający resztki jedzenia, a handlarze pakują dobytek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również