Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Łukasz Bąk
Powrót

Ułaskawienie | Nowe polskie kino

Zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego ukazujący dramaty powojennej Polski poprzez rodzinną historię. Po projekcji spotkanie z reżyserem.
Data
WT   19 / 03 / 2019
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Ułaskawienie, reż. Jan Jakub Kolski, 2018, 100 minut

W swoim najnowszym filmie Jan Jakub Kolski wraca do rodzinnych Popielaw, by opowiedzieć dramatyczną historię inspirowaną losami swojej rodziny. Rozgrywające się w tuż powojennej Polsce Ułaskawienie to opowieść o Hannie (Grażyna Błęcka-Kolska) i Jakubie (Jan Jankowski), którzy wyruszają w długą podróż, by pochować syna – zastrzelonego przez UB żołnierza AK, którego zwłoki są nieustannie bezczeszczone przez władze. Wyprawa staje się metaforą poszukiwania spokoju i fundamentalnych wartości w pogrążonym w chaosie kraju.

Spotkanie

Po projekcji rozmowę z reżyserem Janem Jakubem Kolskim poprowadzi krytyk filmowy, Krzysztof Świrek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również