Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Tutaj | NInA Na Ucho

Obrazy zanurzone w dźwięku, słowo wtopione w krajobraz Beskidu Niskiego. Eksperyment filmowo-muzyczny z udziałem m.in. Andrzeja Stasiuka, Jakuba Ziołka.
Data
PT   17 / 06 / 2016
Godzina
20:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Zapraszamy na pierwszy koncert z letniego cyklu NInA Na Ucho. Co dwa tygodnie w naszej siedzibie (na dziedzińcu lub w sali audiowizualnej) wystąpią najciekawsi polscy artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Rozpoczynamy mocnym akcentem – premierą, która swoim charakterem idealnie wpisuje się w misję Instytutu. Tutaj to eksperyment łączący w sobie dokument, muzykę i literaturę, by snuć interaktywną opowieść.  

Obrazy zanurzone w dźwięku, słowo wtopione w krajobraz Beskidu Niskiego. Dzięki maszynie losowo dobierającej elementy widz jest pierwszym i zarazem ostatnim odbiorcą niepowtarzalnego, kalejdoskopowego przekazu. „Tutaj” to film operatora Kamila Gubały, muzyków Piotra Bukowskiego (Xenony, Hokei) i Jakuba Ziołka – laureata Paszportu Polityki 2015. Gościnnie – w roli narratora – występuje mieszkający na ci dzień w Beskidzie Niskim pisarz, Andrzej Stasiuk.

Film można obejrzeć pod linkiem: tutajfilm.pl

Podczas premierowego występu w Narodowym Instytucie Audiowizualnym na scenie pojawi się cała czwórka. Muzyce granej do filmu „na żywo” towarzyszyć będzie głos Andrzeja Stasiuka prowadzący przez kolejne etapy tej multimedialnej, beskidzkiej narracji. Po występie zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również