Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Michał Szlaga
Powrót

Trupa Trupa | FINA na ucho

Lata lecą, a trójmiejska alternatywa ma się dobrze. Dowodem rockowa Trupa Trupa, która w FINA zaprezentuje materiał z entuzjastycznie przyjętej płyty „Jolly New Songs".
Data
SO   03 / 03 / 2018
Godzina
20:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbędzie się w ramach cyklu: FINA na ucho.

Łącząca w swojej muzyce rockową alternatywę przełomu lat 80. i 90. oraz Barrettowską psychodelię Trupa Trupa od kilku lat jest polskim towarem eksportowym. Na temat ostatnich płyt trójmiejskiego zespołu rozpisywał się między innymi amerykański „Newsweek”, serwis Pitchfork.com czy brytyjski The Quietus. Recenzje przełożyły się zresztą na zaproszenia – Trupa Trupa wystąpi w FINA zaraz po trasie koncertowej we Francji i na chwilę przed wylotem na amerykański festiwal SXSW. Najważniejsze jednak, że grupa zaprezentuje w Warszawie materiał ze świetnej płyty „Jolly New Songs”. Albumu raczej mrocznego, balansującego pomiędzy eksperymentem a piosenką w sposób rodzący skojarzenia z Sonic Youth czy Kristen z okresu „Western Lands”.

Skład zespołu:
Grzegorz Kwiatkowski – gitara, wokal
Tomek Pawluczuk – perkusja
Wojtek Juchniewicz – bas, gitara, wokal
Rafał Wojczal – instrumenty klawiszowe, gitara

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać w dniu koncertu od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również