Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. M. Toczek
Powrót

Trudne słowo: PAR-TY-TU-RA | Warsztaty Muzykoteki

Pewnie znacie kogoś, kto ma tatę lekarza lub urzędnika. Ale czy znacie kogoś, kto ma tatę KOMPOZYTORA? Na czym mogłaby polegać jego praca? A może kompozytorzy żyli tylko w dawnych czasach? Zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat na warsztat muzyczny!
Data
N   21 / 06 / 2015
Godzina
11:00  –  12:30
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Do czego służy pięciolinia, nuty, klucz wiolinowy? Czy są książki z symfoniami i koncertami skrzypcowymi? Czy można zapisać i przeczytać muzykę?  Czy każdy może zostać kompozytorem? Zapraszamy do wspólnych poszukiwań!

Prowadząca | Aleksandra Endzelm

Z wykształcenia i zamiłowania jest rytmiczką. Ukończyła rytmikę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studium Carla Orffa przy AMFC. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1999 roku pracuje z dziećmi w przedszkolach warszawskich. Pracowała również jako nauczycielka rytmiki i kształcenia słuchu. Jak sama mówi:

,,
Obserwuję radość, z jaką małe dzieci wkraczają w świat muzyki i staram się zrobić wszystko, żeby w miarę dorastania nie traciły tej radości. 
,,

Jej inne muzyczne pasje to śpiew i gra na fortepianie. Od kilkunastu lat śpiewa w chórze Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego i gościnnie w innych zaprzyjaźnionych chórach. Współpracuje również jako akompaniator z instrumentalistami, wokalistami i  śpiewającymi aktorami.

Zasady uczestnictwa

Na warsztat zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat. Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk "Zapisz się na wydarzenie" poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Zobacz również