Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Pani Galewska
Powrót

Transpozycja | Warsztaty muzyczne dla młodzieży

Co zrobić, gdy spodoba nam się konkretna piosenka, ale kompletnie nie pasuje nam jej tonacja? Zapraszamy na warsztaty z transpozycji!
Data
N   05 / 07 / 2015
Godzina
11:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Każdy z nas ma inną skalę i różne brzmienia rejestrów głosu. Jeden komfortowo czuje się w wysokich partiach, kto inny lepiej brzmi w dolnych. Jeśli tonacja jakiejś piosenki zupełnie nam nie pasuje, możemy dokonać jej transpozycji. Na warsztacie dowiemy się co to oznacza w praktyce i samodzielnie przygotujemy podkład w odpowiedniej dla nas tonacji przy pomocy bardzo prostego programu komputerowego.

Jeśli istnieje piosenka, którą uwielbiasz, ale która ma dla ciebie zbyt szybkie tempo lub jej tonacja jest zbyt wysoka - koniecznie zabierz ze sobą jej tekst! Spróbujemy wspólnie poradzić sobie z odwiecznym kłopotem osób wykonujących nie swoje utwory. Po zajęciach repertuar Beyoncé nie będzie dla ciebie żadnym problemem!

Prowadząca | Aleksandra Galewska-Tomańska

Muzyk, wokalistka, pedagog i pedagog specjalny. Ukończyła studia z wokalistyki jazzowej i rozrywkowej na akademiach muzycznych w Gdańsku i Katowicach. Śpiewała w chórach, grała w kwartecie smyczkowym i w orkiestrach. Podczas studiów rozpoczęła pracę z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia rytmiczne i umuzykalniające, podjęła także współpracę z ośrodkami dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Jest laureatką Szansy na Sukces i The Voice of Poland (półfinalistka). Jako Pani Galewska ma na koncie dwie autorskie płyty: The Best Of oraz William Blake, z własną muzyką do wierszy angielskiego poety.

Zasady uczestnictwa

Warsztat jest przeznaczony przede wszystkim dla osób w wieku 11-15 lat, ale zapraszamy też wszystkie młodsze i starsze osoby zainteresowane poruszaną na nim tematyką.

Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk "Zapisz się na wydarzenie" poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Uczestnictwo w warsztacie jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestników, rodziców lub opiekunów uczestników nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu wizerunku oraz wypowiedzi (i ich fragmentów) uczestników warsztatów dla celów promocyjnych NInA lub warsztatów.

 

 

Zobacz również