Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Totart, czyli odzyskiwanie rozumu | Letnie kino NInA

Wpadnij do naszego kina i zobacz dokument o Totarcie, trójmiejskiej grupie, z której wywodzi się między innymi Tymon Tymański. Po filmie zapraszamy na spotkanie ze współtwórcą grupy Dariuszem Brzóską Brzóskiewiczem, montażystą filmu Miłoszem Jańcem oraz dziennikarzem Pawłem Gawlikiem.
Data
CZ   25 / 06 / 2015
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Film Totart, czyli odzyskiwanie rozumu to bogata w audiowizualne archiwalia opowieść o formacji artystycznej Totart, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi akcjami rozsadzała PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych. 

Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i popkultury jak Paweł Końjo Konnak, Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur. Film jest śledztwem w poszukiwaniu zaginionego lidera TOTARTu Zbigniewa "Mesjago" Sajnóga. 

W szerszym ujęciu film jest historią generacji, której młodość przypadła na schyłek PRL-u, a czas wchodzenia w dorosłość naznaczony został przez burzliwy okres transformacji ustrojowych i mentalnych wczesnych lat 90-tych. Film, wykorzystując bogate materiały archiwalne wideo, fotograficzne i muzyczne, wzbogacone o współczesne opowieści totartowców, zdaje relację z jednej z najważniejszych polskich rewolt kulturalnych, na której czele stanął mityczny Zbigniew Sajnóg.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na rozmowę ze współzałożycielem Tortartu Dariuszem Brzóską Brzóskiewiczem, montażystą filmu Miłoszem Jańcem, a także Pawłem Gawlikiem, dziennikarzem i autorem pracy naukowej o tej formacji. Spotkanie poprowadzi Piotr Kowalczyk, redaktor Dwutygodnika i Muzykoteki Szkolnej.

Wejściówki 

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.

Masz potwierdzenie rezerwacji?

Przyjdź do NInA najpóźniej 30 minut przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia. Po tym czasie zaczynamy wpuszczać na salę wszystkich chętnych, aż do wyczerpania limitu miejsc (120).

Nie masz rezerwacji?

Na 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia zaczynamy wpuszczać na salę także osoby bez wejściówek. Jeśli będą wolne miejsca, z przyjemnością zaprosimy cię do środka.

 

Teaser filmu „TOTART czyli odzyskiwanie rozumu”.

Zobacz również