Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Teresa Torańska | Pokaz filmu i spotkanie

Zapraszamy na wieczór poświęcony zmarłej 4 lata temu Teresie Torańskiej, wybitnej reporterce, autorce słynnych rozmów z byłymi przywódcami PRL.
Data
PN   13 / 02 / 2017
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokażemy fragmenty programów Powtórka z PRL i Władza, realizowanych przez Teresę Torańską dla TVP. W materiałach widać niezwykły warsztat reporterski, wiedzę, uważność i przenikliwość. Torańska starała się zrozumieć swoich rozmówców, jednocześnie zadawała bardzo trudne pytania – konsekwentnie, póki nie dotarła do sedna. W jednym z ostatnich wywiadów mówiła:

,,
To, że się ciągle muszę czegoś uczyć, że grzebię w tych życiorysach, a każdy życiorys niesie jakąś zagadkę. Ciągle odkrywam, że historia jest niedopowiedziana, więc zbieram te fragmenty, które zostały, i próbuję je sklejać. Dziennikarstwo to moja potrzeba życia, moja grupa krwi. Codziennie mnie pobudza. Od nowa.
,,

Po projekcji spotkamy się z przyjaciółmi i współpracownikami Teresy Torańskiej: Haliną Bortnowską, Arturem Domosławskim, Magdaleną Fikus, Michałem Głowińskim, Małgorzatą Purzyńską, Leszkiem Sankowskim i Marią Zmarz-Koczanowicz. Rozmowę poprowadzi Remigiusz Grzela.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również