Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Koncert zespołu „Tajny” | Nowy Tajny Detektyw

Posłuchaj premierowego wykonania morderczych ballad o winie, lecz niekoniecznie o karze, zainspirowanych wybranymi historiami z tygodnika „Tajny Detektyw”. Przygotował je zespół Tajny, skupiający muzyków związanych z takimi formacjami jak Wovoka, Püdelsi czy Sambar.
Data
SO   21 / 11 / 2015
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W NInA zabrzmi premierowy materiał z płyty „Tajny detektyw” – to mroczna, transowa muzyka z szerokim rockowym instrumentarium, ciemnym, charyzmatycznym wokalem i melodyjnymi partiami saksofonu barytonowego.

Autorką większości kompozycji na płycie jest Małgorzata Tekla Tekiel, basistka zespołu Będzie Dobrze, Püdelsi, Soomood, aranżerka i twórczyni muzyki do spektakli teatralnych. Oprócz niej w skład formacji wchodzą: Mewa Chabiera (której głos znany jest między innymi z płyty zespołu Wovoka), Przemek Borowiecki (perkusja), Grzegorz Kosowski (gitara, instrument strunowe), Marcin Młynarczyk (klawisze, pianino) i Paulina Owczarek (saksofon barytonowy).

Autorami tekstów piosenek są Jacek Dehnel (poeta, prozaik, tłumacz, laureat Paszportu Polityki za powieść „Lala”, finalista Nagrody Literackiej Nike) oraz Barbara Klicka (poetka, za tom „same same” nominowana do wrocławskiej nagrody poetyckiej Silesius, współautorka i autorka tekstów piosenek, animatorka kultury).

Koncert odbywa się w ramach Dnia z Nowym Tajnym Detektywem. Zapraszamy również na warsztat, wykład, promocję książki i wystawę.

Wstęp

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Kultura Dostępna

To tylko jedno z setek darmowych lub tanich wydarzeń kulturalnych, które możesz przeglądać na portalu Kultura Dostępna.

Zobacz również