Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Aviv Peretz
Powrót

Szalom na Szerokiej | Transmisja

Zapraszamy do Ninateki na transmisję najbardziej spektakularnego wydarzenia Festiwalu Kultury Żydowskiej – plenerowego koncertu Szalom na Szerokiej. W programie aż siedem godzin zróżnicowanej stylistycznie muzyki: od klezmerskej, przez tradycyjną i śpiew jidysz, po nowoczesne elektroniczne brzmienia.
Data
SO   04 / 07 / 2015
Godzina
18:00  –  01:00
Miejsce
Ninateka.pl
Wydarzenie online

Aby obejrzeć koncert, wystarczy wejść w sobotę 4 lipca o 18:00 na stronę Ninateki.

Wystąpią następujące zespoły:

Kutiman Orchestra | Izrael

Jedna z najważniejszych postaci współczesnej sceny muzycznej Izraela wystąpi ze swoim nowym projektem, łączącym izraelską wielokulturowość z najnowszymi trendami we współczesnej muzyce klubowej.

Shai Tsabari Ensemble | Izrael

Być może największa obecnie gwiazda muzyczna Izraela zaprezentuje niezwykle popularny ostatnio trend na muzykę mizrachi, czyli bardzo taneczną fuzję muzyki żydowskiej i arabskiej.

The Klezmatics | USA

Laureat Nagrody Grammy, czołowy zespół tak zwanego żydowskiego odrodzenia w Stanach Zjednoczonych, zaprezentuje nowatorskie interpretacje muzyki jidysz, które wprowadziły ją na powrót do mainstreamowej kultury.

Shlomo Bar & Habrera Hativeet | Izrael

Shlomo Bar jako pierwszy z takim sukcesem wprowadził na sceny izraelskie muzykę Żydów marokańskich. Od lat pozostaje na szczycie popularności i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych artystów festiwalu.

David Krakauer & Ancestral Groove | USA

Jeden z filarów jazzowej interpretacji muzyki żydowskiej zaprezentuje swój najnowszy (i według wielu krytyków najlepszy) projekt, łączący klezmerską tradycję z najnowszymi gatunkami muzycznymi.

Alte Zachen | Polska

Zespół założony przez Raphaela Rogińskiego zagra tradycyjne chasydzkie niguny połączone z surferskim rockiem.

W programie koncertu przewidziana jest również ceremonia Hawdali na zakończenie Szabatu oraz tradycyjny finał koncertu z udziałem wszystkich muzyków.

Zobacz również