Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Super Girl Romantic Boys, fot. Olga Borkowska
Powrót

Super Girl Romantic Boys | Letnie koncerty w NInA

Muzyczne wakacje zakończymy 28 sierpnia koncertem sięgającym punkowych tradycji, choć zainspirowanym również pierwszymi retro-dyskotekami na łódzkich squatach.
Data
PT   28 / 08 / 2015
Godzina
21:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Choć Super Girl Romantic Boys mogą dzisiaj być określani „wizytówką polskiej sceny new romantic”, to zawsze działali w undergroundzie. Ich twórczość zasadza się na dysonansie pomiędzy wpadającymi w ucho melodiami, a mrocznym, niepokojącym wizerunkiem. Z jednej strony wybuchowa energia i wampiryczne brokatowe makijaże, z drugiej – teksty o nieszczęśliwej miłości, osadzone w klaustrofobicznej, zimnofalowej stylistyce.

Zaczynali w 1998 w Warszawie, w czasach wszechobecnego techno i raczkującego hip-hopu. Kultowi dla bywalców squatów i podwarszawskich knajpek, nie przedostali się do szerokiej świadomości. Dopiero z początkiem mody na lata osiemdziesiąte, media zaczęły interesować się zespołem, a jego sztandarowy przebój Spokój stał się hitem internetu.

Grupa wielokrotnie przerywała i wznawiała działalność. W ubiegłym roku nakładem Anteny Krzyku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo Miłość z tamtych lat (CD+DVD), podsumowujące jego dotychczasową działalność. Koncert na OFF Festivalu w 2013 roku nie pozostawił zaś cienia wątpliwości – Super Girl Romantic Boys powrócili na dobre po wieloletniej przerwie.

Na początku grudnia 2014 ukazał się ich nowy materiał. Winylowy maksisingiel Stop! klatka wydała Antena Krzyku we współpracy z niemiecką wytwórnią Kernkrach, specjalizującą się w muzyce elektronicznej i nowej fali.

Wejściówki

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Koncert będzie rejestrowany, dlatego bardzo prosimy o punktualne przybycie. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (200), warto więc przyjść trochę wcześniej. 

 

Spokój – Super Girl Romantic Boys

Zobacz również