Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Stwórz z nami lalkę | Warsztaty animacyjne

Czy wiecie jak zbudowane są lalki animacyjne? A może chcecie się dowiedzieć, jak je animować i marzycie o pracy na planie filmowym z prawdziwego zdarzenia? Zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których zapoznacie się animacją lalkową od podszewki.
Data
od: SO   23 / 03 / 2019
do: N   24 / 03 / 2019
Godzina
11:00
14:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Program

W trakcie dwóch bloków edukacyjnych proponujemy wprowadzenie w świat lalek animacyjnych. Uczestników warsztatów przeprowadzimy przez etapy ich powstawania. Przybliżymy temat ruchu, budowy i anatomii lalki. Dodatkowo, stworzymy prostą scenografię, na tle której uczestnicy będą mieli szansę zanimować wykonane wcześniej postaci. Efektem dwudniowych warsztatów będzie krótki film animowany, który zostanie profesjonalnie zmontowany już po warsztatach.

O prowadzącej

Martyna Karpowicz  absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Łódzkim. Zajmuje się animacją kultury i animacją, ze szczególnym uwzględnieniem jej najprostszych form – XIX wiecznych zabawek optycznych. Prowadziła zajęcia m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi, Pałacu Herbsta w Łodzi oraz w ramach Festiwalu Transatlantyk i Festiwalu Animart. 

Kategoria wiekowa

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 10-14 lat. 

Wstęp

Wydarzenie przeznaczone jest dla 12 osób. Udział w warsztatach wymaga akceptacji regulaminu wydarzenia oraz rejestracji za pośrednictwem formularza.

Zajęcia odbywają się w dwóch trzygodzinnych blokach. W sobotę i niedzielę od godziny 11:00 do 14:00. 

 

Zobacz również