Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr ze strony „Generation What?”
Powrót

Spotkanie Storycode #7 | Big Data Visualization

Styczniowe spotkanie StoryCode, inicjatywy skupiającej osoby poszukujące nowoczesnych form narracji, poświęcone będzie angażującym formom prezentacji Big Data w sieci. Gościem spotkania będzie Olivier Hoffschir z Upian, twórca strony internetowej Generation What.
Data
CZ   26 / 01 / 2017
Godzina
18:00
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Spotkanie odbywa się w języku angielskim, w ramach Nocy Idei.

Na spotkaniu omówiony zostanie flagowy, międzynarodowy projekt francuskiego interaktywnego studia Upian: Generation What. To realizowana w kilkunastu krajach Europy, multimedialna ankieta, w ramach której w ciągu 9 miesięcy zebrano 85 milionów odpowiedzi udzielonych przez ponad 1 milion uczestników z 13 krajów Europy. Wciąż aktywny kwestionariusz porusza 21 tematów tak różnorodnych jak: kryzys ekonomiczny, miłość, relacje z rodzicami czy nierówności społeczne. Na podstawie zebranych w ten sposób danych powstał portret grupowy Europejczyków w wieku 18–34 lat.

Gościem spotkania będzie Olivier Hoffschir z Upian. Upian specjalizuje się w projektach interaktywnych, takich jak wielokrotnie nagradzany Do Not Track czy Alma, a Tale of Violence. O projektach studia odpowiadała w Polsce Margaux Missika, podczas pierwszej edycji festiwalu NInA Wersja Beta w 2015 roku.

 

Strona projektu Generation What

Organizatorzy

Organizatorami spotkania są kuratorka i producentka kulturalna Katarzyna Boratyn, menedżerka kultury i kuratorka Anna Desponds oraz producent filmowy i telewizyjny Marcin Marczyk. NInA i Instytut Francuski są partnerami wydarzenia.

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. Spotkania sieci odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form storytellingu. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. W spotkaniach uczestniczą twórcy z różnych dziedzin: autorzy posługujący się słowem pisanym i mówionym, filmowcy, projektanci i programiści.

Aby dołączyć do StoryCode, wystarczy przyjść na spotkanie. Warto również polubić stronę StoryCode na Facebooku lub zapisać się do grupy na Meetupie, gdzie można skontaktować się z innymi uczestnikami i wziąć udział w dyskusji.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Zobacz również