Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z internetowej platformy edukacyjnej „Ulica Antakia”
Powrót

Spotkanie Storycode #6 | Migracje

Grudniowe spotkanie StoryCode, inicjatywy skupiającej osoby poszukujące nowoczesnych form narracji, poświęcone będzie kryzysowi uchodźczemu. Jak znaleźć nowatorski i angażujący sposób opowiadania o przymusowych migracjach? Przyjrzymy się projektom, które wykorzystują do tego między innymi gify, Snapchata i wideo 360°.
Data
PN   05 / 12 / 2016
Godzina
18:00
Miejsce
Narodowy Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Minimax | Parter

Narracja o uchodźcach i nowe technologie idą ze sobą w parze: smartfon w rękach uchodźcy to jeden z charakterystycznych obrazów kryzysu migracyjnego. Jednocześnie mobilne technologie, wideorelacje i multimedialne platformy pozwalają na odpowiedzenie o złożoności współczesnego świata poprzez tworzenie wielowątkowych opowieści. Jak za ich pomocą informować i budować empatię? Jak je wykorzystywać w dziennikarstwie i edukacji?

Na spotkaniu StoryCode zaprezentowana zostanie internetowa platforma Ulica Antakia, zrealizowana przez wielokrotnie nagradzaną agencję Cyber Kids on Real dla stowarzyszenia Nomada. W programie również pokazywany na StoryCode w Nowym Jorku snapchatowy reportaż i film z wyspy Lesbos dla „Gazety Wyborczej” autorstwa Aleksandry Hirszfeld i Karoliny Sulich. Podczas dyskusji porozmawiamy o innych formach opowiadania o sytuacji migrantów, m.in. próbach dokumentacji ich sytuacji za pomocą wideo 360°.

Organizatorami spotkania są kuratorka i producentka kulturalna Katarzyna Boratyn, menedżerka kultury i kuratorka Anna Desponds oraz producent filmowy i telewizyjny Marcin Marczyk. NInA jest partnerem wydarzenia.

O StoryCode

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. Spotkania sieci odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form storytellingu. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. W spotkaniach uczestniczą twórcy z różnych dziedzin: autorzy posługujący się słowem pisanym i mówionym, filmowcy, projektanci i programiści.

Aby dołączyć do StoryCode, wystarczy przyjść na spotkanie. Warto również polubić stronę StoryCode na Facebooku lub zapisać się do grupy na Meetupie, gdzie można skontaktować się z innymi uczestnikami i wziąć udział w dyskusji.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również