Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Trepalium”, mat. promocyjne
Powrót

Spotkanie Storycode #4 | Seriale

Zaraz po kinowym pokazie „Trepalium” zapraszamy na spotkanie z cyklu Storycode z reżyserem serialu, Vincentem Lannoo, który opowie o towarzyszących temu tytułowi produkcjach interaktywnych. Ponadto w programie prezentacja pierwszego polskiego serialu 360° „Para nie do pary”.
Data
SO   21 / 05 / 2016
Godzina
15:30  –  16:50
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Seriale oglądamy nie tylko w telewizorze, ale też na komputerze i w komórce, przekazywane na płytach i pobierane z internetu. Wszystkie te nowe sposoby dystrybucji to także nowe możliwości prowadzenia narracji. Oprócz tradycyjnych seriali coraz częściej mamy do czynienia z produkcjami interaktywnymi i trans-medialnymi.

Vincent Lannoo na przykładzie serialu Trepalium (Arte) i towarzyszącej mu interaktywnej produkcji A l’ombre de Mur, journal d’un inutille opowie o tym, jak budować historie przy jednoczesnym wykorzystaniu kilku kanałów komunikacji.

Z kolei przedstawiciele agencji Mimo.ooo przedstawią wyniki dotychczasowej pracy nad pierwszym polskim serialem 360 stopniPara nie do pary.

Organizatorami wydarzenia są kuratorka i producentka kulturalna Katarzyna Boratyn, menedżerka kultury i kuratorka Anna Desponds oraz producent filmowy i telewizyjny Marcin Marczyk.

O StoryCode

StoryCode to międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. Spotkania sieci odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form storytellingu. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. W spotkaniach uczestniczą twórcy z różnych dziedzin: autorzy posługujący się słowem pisanym i mówionym, filmowcy, projektanci i programiści.

Aby dołączyć do StoryCode, wystarczy przyjść na spotkanie. Warto również polubić stronę StoryCode na Facebooku lub zapisać się do grupy na Meetupie, gdzie można skontaktować się z innymi uczestnikami i wziąć udział w dyskusji.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również