Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Stan nieważkości | Dwutygodnik na Placu Defilad

Dokument złożony z materiałów archiwalnych oraz wypowiedzi ludzi związanych z lotami w kosmos w Związku Radzieckim od lat 60. do 70. To ostatnie z cyklu spotkań na Placu Defilad, podczas których redaktorzy Dwutygodnika prezentują wybrany film z Ninateki.
Data
PN   12 / 09 / 2016
Godzina
20:00
Miejsce
Plac Defilad
Plac Defilad 1
Warszawa

Stan nieważkości, reż. Maciej Drygas, 1994, 57 minut

W filmie wypowiadają się zarówno kosmonauci, ich bliscy, jak i naukowcy m.in. Herman Titow, prof. Konstatyn Feoktistow, Georgij Greczko, Walerij Polakow oraz ludzie, którzy brali udział w eksperymentach medycznych związanych z lotami kosmicznymi. Pojawiają się także materiały archiwalne m.in. z Instytutu Problemów Medyczno-Biologicznych w Moskwie czy Rosyjskiego Centrum Dokumentacji Kosmicznej w Moskwie.

Film rozpoczyna się od zachwytu nad kosmosem, który jednak nie trwa zbyt długo. Za ekscytacją pozaziemskimi podróżami stoją eksperymenty medyczne prowadzone na ludziach i zwierzętach (zdjęcia dosyć drastyczne), katastrofy i śmierć.

Dokument był wielokrotnie nagradzany, otrzymał między innymi Grand Prix na międzynarodowych festiwalach w Monte Carlo, Strasburgu i Egipcie.

Spotkanie

Przed projekcją zapraszamy na rozmowę z Olgą Drendą i Mirosławem Filiciakiem. Spotkanie poprowadzi redaktor dwutygodnik.com Maciej Jakubowiak.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbędzie się w kinie plenerowym.

Film rekomendujemy wyłącznie widzom dorosłym ze względu na drastyczne ujęcia eksperymentów na zwierzętach.

Zobacz również