Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

Spotkanie z Agnieszką Holland | Otwarcie festiwalu

Otwarcie festiwalu nie może obyć się bez głosu zasiadającej w Radzie NInA Agnieszki Holland. Słynna reżyserka porozmawia z dyrektorem NInA Michałem Merczyńskim o pracy na planie „The Wire”, „The Killing” i „House of Cards”, a także o własnych serialach: „Ekipie” i „Gorejącym krzewie”.
Data
CZ   19 / 05 / 2016
Godzina
18:30  –  19:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Uczestnicy

Agnieszka Holland

Reżyserka, scenarzystka, przewodnicząca Rady Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Europejskiej Akademii Filmowej. Absolwentka Akademii Sztuk Scenicznych (FAMU) w Pradze. Jest autorką kilkudziesięciu filmów, spektakli telewizyjnych oraz seriali. Została odznaczona najważniejszymi nagrodami w świecie filmowym, m.in. Złotym Globem i nagrodą FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Jako reżyserka współtworzyła najbardziej znaczące tytuły nowej fali seriali, między innymi: „The Wire”, „Treme”, „House of Cards”, „The Killing”, a także – już niedługo – „The Affair”.

Michał Merczyński

Dyrektor NInA. Manager, producent, inicjator wielu wydarzeń artystycznych. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz European Diploma in Cultural Art Management Fundacji Marcela Hictera. Jest założycielem i dyrektorem Malta Festival Poznań (od 1991 roku), był dyrektorem Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1997–2002), Teatru Rozmaitości w Warszawie (2002–2005) i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2005).

Wstęp

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Pierwszego dnia festiwalu (czwartek 19 maja) na sali kinowej obowiązuje pierwszeństwo wstępu dla osób z zaproszeniami.

Jeśli nie uda ci się dostać na salę, będziesz mógł tego dnia śledzić wszystkie wystąpienia oraz projekcje na dodatkowych ekranach w budynku NInA.

Zobacz również