Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Spacer Dźwiękowy, fot. Muzeum Kutno
Powrót

Spacer dźwiękowy | Warsztaty Muzykoteki

Zapraszamy na spacer dźwiękowy! Otworzymy uszy na każde brzmienie i nauczymy się słuchać dźwięków codzienności jak prawdziwej symfonii – syren, drzew, wiatru, klaksonów, śpiewu ptaków, pisku hamulców, plusku wody, rozmów, naszych własnych kroków na chodniku.
Data
N   28 / 06 / 2015
Godzina
11:00  –  12:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Pójdziemy ścieżką wytyczoną przez miejsca o niezwykłych walorach dźwiękowych, pozwalającą odkryć bogactwo i różnorodność otaczającego nas na co dzień pejzażu dźwiękowego.

Spacerując posłużymy się nie tylko naszym wrodzonym słuchem, ale będziemy mogli też wypróbować różnicę pomiędzy zwykłym słuchaniem, a słuchaniem za pośrednictwem mikrofonów, które – trochę jak mikroskop  wyolbrzymiają dźwięki, pozwalają wgłębić się w nie, usłyszeć świat z trochę innej perspektywy niż zwykle.

Prowadzący | Krzysztof Marciniak

Młody warszawski muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny. Redaktor magazynu o muzyce współczesnej Glissando.

Zasady uczestnictwa

Na warsztat zapraszamy dzieci w wieku 5–13 lat. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą wziąć udział w spacerze w towarzystwie rodzica lub opiekuna.

Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk Zapisz się na wydarzenie poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Zobacz również