Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Spacer Dźwiękowy, fot. Muzeum Kutno
Powrót

Spacer dźwiękowy | Warsztaty Muzykoteki

Zapraszamy na spacer dźwiękowy! Otworzymy uszy na każde brzmienie i nauczymy się słuchać dźwięków codzienności jak prawdziwej symfonii – syren, drzew, wiatru, klaksonów, śpiewu ptaków, pisku hamulców, plusku wody, rozmów, naszych własnych kroków na chodniku.
Data
N   19 / 07 / 2015
Godzina
11:00  –  12:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Pójdziemy ścieżką wytyczoną przez miejsca o niezwykłych walorach dźwiękowych, pozwalającą odkryć bogactwo i różnorodność otaczającego nas na co dzień pejzażu dźwiękowego.

Spacerując posłużymy się nie tylko naszym wrodzonym słuchem, ale będziemy mogli też wypróbować różnicę pomiędzy zwykłym słuchaniem, a słuchaniem za pośrednictwem mikrofonów, które – trochę jak mikroskop  wyolbrzymiają dźwięki, pozwalają wgłębić się w nie, usłyszeć świat z trochę innej perspektywy niż zwykle.

Prowadzący | Krzysztof Marciniak

Młody warszawski muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny. Redaktor magazynu o muzyce współczesnej "Glissando".

Zasady uczestnictwa

Na warsztat zapraszamy dzieci w wieku 5–13 lat. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą wziąć udział w spacerze w towarzystwie rodzica lub opiekuna.

Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Kliknij przycisk "Zapisz się na wydarzenie" poniżej, wypełnij i wyślij formularz. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc.

Rejestracja jest możliwa również poprzez kontakt z Muzykoteką Szkolną pod adresem muzykotekaszkolna@nina.gov.pl lub pod numerem tel.: 22 380 49 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17.

Uczestnictwo w warsztacie jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestników, rodziców lub opiekunów uczestników nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu wizerunku oraz wypowiedzi (i ich fragmentów) uczestników warsztatów dla celów promocyjnych NInA lub warsztatów.

Zobacz również