Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Solan i Ludwik: wielki wyścig z serem | Kino lalek

Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.
Data
N   17 / 03 / 2019
Godzina
10:00  –  12:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Kino lalek.

Solan i Ludwik: wielki wyścig z serem, reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2015, 78 min. 

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna tym razem zatriumfują?

Opis dystrybutora

Spotkanie 

Przed filmem zapraszamy na spotkanie z twórcami scenografii do filmu – studiem produkcyjnym WJTeam (Justyna Rucińska i Anna Mroczek) 

WJTeam/LIKAON to firma producencka specjalizująca się w animacji, ale podejmująca się także realizacji łączących animację z filmem fabularnym czy dokumentalnym. Zespół producencki i założyciele studia Justyna Rucińska, Anna Mroczek i Wojciech Leszczyński chętnie angażują się w projekty międzynarodowe realizowane w technice animacji lalkowej, łączące budowę lalek, scenografii i rekwizytów. Wśród ostatnich projektów LIKAONA znajduje się produkcja lalek do Wyspy psów w reżyserii Wesa Andersona oraz produkcja scenografii do norweskiej serii filmów Solan i Ludwik.

Wstęp

Film przeznaczony dla dzieci od lat 7.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 9:30 w dniu wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również