Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Śmierć człowieka pracy”, reż. Michael Glawogger
Powrót

Śmierć człowieka pracy | Wtedy–teraz

Współczesna medytacja nad pracą fizyczną i jej znaczeniem w globalnym kapitalizmie. Obrazy katorżniczej nierzadko pracy z rozrzuconych po świecie miejsc każą postawić szereg pytań o moralność globalnego społeczeństwa, w którym nieustannie „ktoś nie śpi, by mógł spać ktoś”.
Data
SO   18 / 03 / 2017
Godzina
20:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu.

Śmierć człowieka pracy, reż. Michael Glawogger, 2005, 122 minuty

Dzisiejszym robotnikom nie towarzyszą pochwalne pieśni. Mogą jedynie wspierać się nawzajem pocieszeniem, że praca, nawet ponad siły, jest lepsza, niż żadna. Reżyser, rezygnując z odautorskiego komentarza, skupia uwagę widza na wysmakowanych obrazach, ukazujących nieludzki wysiłek współczesnych zapomnianych bohaterów. Niezwykłe zdjęcia oraz muzyka (autorstwa Johna Zorna) sprawiają, że Śmierć człowieka pracy to monumentalne, nasycone emocjami dzieło.

Spotkanie z Marcelem Łozińskim

Film jest częścią wieczoru poświęconego tematowi „Człowiek i praca w filmie dokumentalnym”. Zapraszamy również na wcześniejszy pokaz filmów Marcela Łozińskiego i spotkanie z reżyserem.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu Śmierć człowieka pracy, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również