Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Fototeka FINA
Powrót

Skarga | Przeszłość jest dziś

Zobacz debiut reżyserski Jerzego Wójcika, czołowego operatora polskiej szkoły filmowej. Film opowiada o wydarzeniach Grudnia '70 w Szczecinie z perspektywy rodziny, której losy zmieniają się gwałtownie w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Jerzym Eislerem i Magdą Sendecką.
Data
PT   08 / 12 / 2017
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Przeszłość jest dziś.

Program

Skarga, reż. Jerzy Wójcik, 1991, 84 minuty

Grudzień ‘70 w Szczecinie. Strajk w stoczni, atmosfera narastającego zagrożenia i chaosu. 16-letni chłopak wychodzi do szkoły, bliscy więcej żywego go nie zobaczą. Premiera tego drobiazgowo udokumentowanego historycznie obrazu odbyła się dokładnie w 21. rocznicę przedstawionych w nim wydarzeń.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z historykiem, prof. Jerzym Eislerem, oraz z dziennikarką filmową i psychoterapeutką, Magdą Sendecką. Poprowadzi je Łukasz Maciejewski.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Zobacz również