Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „Seryjni”
Powrót

Seryjni | Premiera dokumentu

Kim jest polski widz serialowy? Jakie ma zwyczaje? Gdzie, kiedy, z kim i co ogląda? Twórcy dokumentu, vlogerzy z kanału jakbyniepaczec, rozmawiają z przedstawicielami serialowej publiczności, a także teoretykami, specjalizującymi się w rynku telewizyjnym. Premiera równolegle na festiwalu i online w Ninatece.
Data
PT   20 / 05 / 2016
Godzina
14:45  –  15:15
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Seryjni. Jak dziś oglądamy seriale, reż. Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński, 22 minuty

Tylko w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych nakręcono przeszło 370 seriali. Większość z nich w bardziej lub mniej legalnej formie trafiła do polskich widzów. Kim są polscy fani Mad Men czy Dextera? Czym różnią się od tradycyjnej telewizyjnej publiczności sprzed lat? Jak nowa fala seriali odmienia oblicze kultury popularnej i wpływa na konsumpcję treści wideo? Odpowiedzi szukamy rozmawiając z przedstawicielami serialowej publiczności, a także teoretykami, specjalizującymi się w rynku telewizyjnym. Konfrontując ich wizje rysujemy portret widza: to jak sam się postrzega i jakim widzą go inni.

Film, specjalnie na potrzeby festiwalu, stworzyli vlogerzy z Jakbyniepaczeć: Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński. Jakbyniepaczeć to kanał YouTube w całości poświęcony nowej fali seriali, skupiający wokół siebie przeszło 18-tysięczną społeczność. To także forum wymiany opinii i informacji na temat tego jak połapać się w gąszczu serialowych propozycji.

Premiera online

Premiera filmu odbędzie się jednocześnie na festiwalu, w portalu Ninateka i na kanale jakbyniepaczec.

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zwiastun

„Seryjni”, reż. Kaja Szafrańska i Janusz Raczyński

 

Zobacz również