Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Maciej Kubicki
Powrót

Serial – jak to się robi? | Wykład Macieja Kubickiego

Otwarty wykład Macieja Kubickiego, scenarzysty i producenta kreatywnego „Paktu” i „Bez tajemnic”, na temat pracy w Writers' Room – zespole tworzącym scenariusz serialu.
Data
SO   14 / 05 / 2016
Godzina
18:00  –  19:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wykład jest częścią Nocy Muzeów w NInA | Nowa Fala Seriali.

Jak napisać dobry serial telewizyjny? Oczywiście nie ma tu jednej recepty. Wymyślanie serialu to zwykle pełna przeszkód wyprawa w nieznane, gdzie zaskakujące zwroty akcji, napięcia i konflikty przeplatają się ze stanami euforii. Ale to przede wszystkim długi czas intensywnej wspólnej pracy, często żmudnej i męczącej – setki godzin rozmów w pokoju scenarzystów i samotne tygodnie nad klawiaturą komputera.  

Co warto więc robić, a czego unikać, aby ten wielki wysiłek był twórczy i został uwieńczony szczęśliwym zakończeniem? Ile to zwykle trwa, jak przebiega i jakich umiejętności wymaga? I wreszcie: gdzie szukać inspiracji w licznych chwilach zwątpienia? O tym wszystkim – i kilku innych kwestiach – opowie w swoim wykładzie Maciej Kubicki.

Na wykład zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać umiejętności scenariopisarskie, niezależnie od dotychczasowego doświadczenia, ale także fanów seriali, którzy są ciekawi tego jak od kuchni wygląda proces wymyślania kolejnych odcinków i sezonów.

W szczególności zapraszamy osoby uczestniczące w warsztacie Writers' Room, który odbędzie się tydzień później w ramach festiwalu NInA Wersja Beta: Nowa Fala Seriali.

Prowadzący | Maciej Kubicki

Wspólnik i członek zarządu w firmie TELEMARK. Producent kreatywny, story edytor i prowadzący zespoły scenariuszowe wielu fabularnych seriali telewizyjnych (m.in. Londyńczycy, Instynkt, Bez tajemnic, Pakt) oraz filmów i seriali dokumentalnych (m.in. Uwikłani, Mów do mnie, Teen Mom Poland). Od czterech lat prowadzi warsztat poświęcony pracy nad serialem telewizyjnym w Szkole Filmowej w Łodzi.

Wstęp

Wstęp na wykład jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również