Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. Gutek Film
Powrót

Sen o Warszawie | Letnie kino NInA

Zapraszamy na pokaz pierwszego pełnometrażowego filmu o Czesławie Niemenie oraz spotkanie z wybitnymi znawcami jego twórczości. To kolejna odsłona naszego wakacyjnego cyklu Wszystko jest muzyką.
Data
CZ   09 / 07 / 2015
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Film dokumentalny Krzysztofa Magowskiego otwiera scena, w której znad stadionu Legii Warszawa niesie się chóralny śpiew kibiców: 

,,
Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim: najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni
,,

Twórczość Czesława Niemena wrosła w polską kulturę popularną. Był jednym z nielicznych muzyków, którzy tworzyli nieprzerwanie dla czterech generacji Polaków.  

Film Sen o Warszawie to pierwszy pełnometrażowy dokument o Niemenie. Wykorzystano w nim wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na jego życie. Opowiadają o nim członkowie jego rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni – w sumie ponad 50 osób – a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery i recepcji jego twórczości. 

Spotkanie

Po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Krzysztofem Magowskim oraz dwoma wybitnym znawcami biografii i twórczości Czesława Niemena: Tadeuszem Sklińskim, autorem jego unikatowej dyskografii oraz Markiem Gaszyńskim, autorem poświęconej mu książki. Spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny i redaktor Ninateki, Jan Błaszczak.

Wejściówki

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej. 

Film trwa 104 minuty. 

 

Zwiastun Snu o Warszawie, reż. Krzysztof Magowski.

 

 

Zobacz również