Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Salto | Martin Scorsese Presents

Autorskie kino Tadeusza Konwickiego: ukochana dolina, ulubieni aktorzy – z Gustawem Holoubkiem, Andrzejem Łapickim i Zdzisławem Maklakiewiczem na czele – a także polemika z polską mitomanią. Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z Martą Lipińską, odtwórczynią jednej z głównych ról w filmie.
Data
ŚR   23 / 03 / 2016
Godzina
18:00  –  20:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach rocznego przeglądu arcydzieł polskiego kina Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema w kinie NInA.

Salto, reż. Tadeusz Konwicki, 1965, 104 minuty

Senny rytm życia prowincjonalnego miasteczka zakłóca pojawienie się tajemniczego Kowalskiego-Malinowskiego (Zbigniew Cybulski). Mężczyzna podaje różne wersje swojej biografii, więc nie wiadomo, kim tak naprawdę jest: prorokiem, męczennikiem czy zwykłym oszustem. Niezależnie od tego okazuje się, że potrafi nawiązać dobry kontakt z mieszkańcami – wysłuchuje ich, uczy akceptować takimi, jacy są, daje im nadzieję. W ważną dla miejscowych noc rocznicy porywa ich do tańca zwanego saltem. Urok, jaki na miasteczko rzuca Kowalski-Malinowski pryska, gdy zjawia się jego żona (Iga Cembrzyńska).

Spotkanie

Pokaz poprzedzi spotkanie z Martą Lipińską, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wstęp

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Kultura Dostępna

To tylko jedno z setek darmowych lub tanich wydarzeń kulturalnych, które możesz przeglądać na portalu Kultura Dostępna.

Zobacz również