Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „Rue Samuel Beckett: Barbara Bray”
Powrót

Rue Samuel Beckett: Barbara Bray | Premiera w kinie NInA

Polska premiera dokumentu Marka Kędzierskiego i Piotra Dżumały, którzy – korzystając z niepublikowanych dotąd wywiadów i archiwalnych fotografii – stworzyli intymny obraz relacji Samuela Becketta i tłumaczki Barbary Bray. Po pokazie spotkanie z Markiem Kędzierskim poprowadzi Jakub Zgierski.
Data
PT   10 / 06 / 2016
Godzina
20:30  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach trzydniowego cyklu Beckett, Bray, Sebald, Sontag | Big Book Festival w NInA. 10 czerwca pokażemy:  

Rue Samuel Beckett: Barbara Bray, reż. Marek Kędzierski i Piotr Dżumała, 51 minut

Barbara Bray to „niewidzialna kobieta” w życiu Samuela Becketta. Osiągnęła światową sławę jako tłumaczka między innymi Sartre'a, Robbe-Grilleta, Geneta czy Rezy. Z Beckettem łączyło ją nie tylko życie intymne, ale także praca twórcza i wymiana intelektualna – brała czynny udział w powstawaniu najwybitniejszych dzieł noblisty. Marek Kędzierski, tłumacz i reżyser teatralny, w latach 80. często widywał się z autorem Czekając na Godota i stał się bliskim przyjacielem Bray. Po udarze mózgu, który Bray przeszła w 2003 roku, rozpoczął rejestrowanie jej wspomnień. Korzystając z tych nagrań, a także z innych niepublikowanych dotąd materiałów, stworzył razem z Piotrem Dżumałą wyjątkowy, intymny portret tej niezwykłej relacji. 

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z twórcą filmu – prozaikiem, eseistą, reżyserem, tłumaczem Becketta i Bernharda, Markiem Kędzierskim. Spotkanie poprowadzi Jakub Zgierski.

Wersja językowa

Film zostanie pokazany w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.  

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.   

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Wydarzenie na Facebooku

Zwiastun filmu

 

Zwiastun filmu „Rue Samuel Beckett: Barbara Bray”

Zobacz również