Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Sandra Sygur, Michał Szufla
Powrót

Rosa Vertov | Wieczne lato: muzyka

Koncert zespołu Rosa Vertov, który udanie nawiązuje do rozmarzonych grup z kręgu dream-popu i post-rocka.
Data
CZ   02 / 08 / 2018
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Ze względu na to, że w zespole grają cztery dziewczyny Rosa Vertov bywa porównywana do kalifornijskiej grupy Warpaint. Porównanie to nie jest jednak do końca trafne, bo w muzyce warszawianek więcej jest melancholii i rozmarzenia, które sytuuje ich muzykę bliżej artystów z kręgu dream-popu i post-rocka. Wydany w ubiegłym roku album Who Would Have Thought?, a także tegoroczny singiel powinny przypaść do gustu fanom rozwijającej się powoli, chętnie sięgającej po pogłosy twórczości Low, Galaxie 500,  Beach House, ale także Mogwai czy Sonic Youth. Utwory Rosa Vertov przekonały również Artura Rojka, który zaprosił zespół na OFF Festival w 2016 roku.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również