Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Rękopis znaleziony w Saragossie | Martin Scorsese Presents

Zobacz ulubiony film Jerry'ego Garcii i Luisa Buñuela – wybitną adaptację jednej z najważniejszych powieści w historii literatury w reżyserii Wojciecha Hasa. Pokaz poprzedzi spotkanie z filmoznawcą Andrzej Bukowieckim, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Data
ŚR   25 / 05 / 2016
Godzina
18:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach rocznego przeglądu arcydzieł polskiego kina Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema w kinie NInA.

Rękopis znaleziony w Saragossie, reż. Wojciech J. Has, 1964, 184 minuty

Film drogi skonstruowany według zasad kompozycji szkatułkowej i opowiadający o konfrontacji sił mistycznych i ponadnaturalnych z ludzkim materializmem. Jest rok 1739.  Alphonse van Worden podróżuje przez dzikie góry Sierra Morena, ziemię zamieszkałą ponoć wyłącznie przez demony – złe duchy, które swoimi niewidzialnymi dłońmi rzucają klątwy na podróżników. Choć bohater nie przywiązuje wagi do tych opowieści, to jego podróż układa się w sekwencję niezwykłych i przerażających wypadków. Ale może to tylko iluzje?

Spotkanie

Pokaz poprzedzi spotkanie z filmoznawcą Andrzej Bukowieckim, które poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wstęp

Wstęp na pokazy jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Kultura Dostępna

To tylko jedno z setek darmowych lub tanich wydarzeń kulturalnych, które możesz przeglądać na portalu Kultura Dostępna.

Zobacz również