Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Kadr z filmu Fala, reż. Piotr Łazarkiewicz
Powrót

Punkowe kino NInA | Jarocin Festiwal

Wybierasz się na festiwal w Jarocinie? Zarezerwuj sobotnią noc na pokaz filmów muzycznych z archiwum NInA. W programie między innymi legendarna, zrekonstruowana cyfrowo Fala Piotra Łazarkiewicza.
Data
SO   18 / 07 / 2015
Godzina
23:59  –  04:00
Miejsce
Jarocin


Pokaz odbędzie się na Scenie Namiot. Program całego festiwalu i wszystkie informacje organizacyjne można znaleźć na stronie jarocinfestiwal.pl.

Program kina festiwalowego NInA

Ku przyszłości, reż. Leszek Gnoiński, Wojciech Słota, 2008, 44 min

Odcinek cyklu Historia Polskiego Rocka poświęcony w całości muzyce punkowej. Dowiadujemy się z niego między innymi dlaczego Kryzys nie dojechał na pierwszy Jarocin, a Dezerter porzucił pierwotną nazwę SS-20.

Czad, Polska Kronika Filmowa, 1991, 10 min

Polska Kronika Filmowa pokazuje jarociński festiwal z 1991 roku. Punkowa impreza doczekała wolności, ale w jej zasięgu pojawił się nowy potencjalny wróg – dziki kapitalizm. Przy dźwiękach Daab czy Armii słyszymy opowieści młodych ludzi o domach kultury, które zamieniane są w hurtownie.

Nieobecność, reż. Magdalena Łazarkiewicz, 2011, 70 min

Osobista opowieść o Piotrze Łazarkiewiczu, słynnym reżyserze, który unieśmiertelnił festiwal w Jarocinie. Na film składają się fragmenty filmów, etiud szkolnych, spektakli i wypowiedzi jego przyjaciół.

Lao Che, Made in Polska, 2013, 10 min

Lao Che wystąpi na tegorocznym festiwalu. Z tej okazji przypominamy fragment koncertu zrealizowanego w ramach cyklu Made in Polska.

Sesja Kazika, Polska Kronika Filmowa, 1993, 10 min

Polska Kronika Filmowa odwiedza studio, w którym Kazik Staszewski nagrywa album Spalaj się! Tytułowy utwór to antysystemowy hymn, w którym muzyk rozlicza polityków z niespełnionych obietnic.

Skubas, Made in Polska, 2012, 15 min

Skubas wystąpi na tegorocznym festiwalu. Z tej okazji przypominamy fragment koncertu zrealizowanego w ramach cyklu Made in Polska.

Fala, reż. Piotr Łazarkiewicz, 1986, 80 min

Kultowy dokument Piotra Łazarkiewicza, poświęcony festiwalowi w Jarocinie ’85. Film doczekał się cyfrowej rekonstrukcji w ramach Programu Wieloletniego Kultura+. Przy dźwiękach kolejnych grup słuchamy historii opowiadanych zarówno z perspektywy zaangażowanych fanów, jak i władz miejskich.

 

Zwiastun przeglądu

Zobacz również