Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Pamiętniki Florki”, mat. promocyjne
Powrót

Przyjaźń w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Kolejna odsłona cyklu „W małym kinie” będzie poświęcona przyjaźni. Wystąpią: Florka, Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, świnka, hipcio i niedźwiadek. Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Data
CZ   21 / 09 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

We wrześniu w ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone pustyni (14.09), przyjaźni (21.09) oraz konikom i koziołkom (28.09). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Program | 21 września 2017

Dziwne przygody Koziołka Matołka | Przyjaciel zwierząt

Animowany serial opowiadający o niezwykłych podróżach i przygodach niezdarnego, ale bardzo sympatycznego Koziołka Matołka. Celem jego wyprawy jest Pacanów – miasto słynące z kowali, którzy umieją elegancko podkuwać kozy. Po drodze na Koziołka czyha wiele niebezpieczeństw, z których udaje mu się jednak wyjść obronną ręką, dzięki własnemu sprytowi i pomocy innych.

W gronie przyjaciół

Czego się nie robi w gronie przyjaciół! Pomysłów jest w bród, trzeba tylko wstać z łóżka, a z tym pewien problem ma słoń. Ale kiedy już wyjdzie na podwórko, zrobi się naprawdę wesoło. Świnka świetnie jeździ na hulajnodze, a zając potrafi wykonywać na niej skomplikowane ewolucje. Hipcio i niedźwiadek proponują jazdę w stylu dowolnym, no ale grunt to przecież pomysł i dobra zabawa!

Bolek i Lolek | Dzielni kowboje

Niesamowite przygody dwóch braci: Bolka i Lolka. Tym razem, zainspirowani pooglądanym w telewizji westernem, stają się kowbojami z prawdziwego zdarzenia! Niestety rozbrykane towarzystwo przywołuje do porządku poirytowany pies.

Pamiętnik Florki | Przyjaciel

Polski serial animowany pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest baczną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać.

Zasady uczestnictwa

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz internetowy.

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).
 

Zobacz również