Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Mami Fatale”, mat. promocyjne
Powrót

Przygoda w małym kinie | Pokaz animacji dla dzieci

Piąta odsłona cyklu „W małym kinie” znów będzie poświęcona przygodzie. Tym razem wystąpią: Mami Fatale, Pan Toti, Koziołek Matołek i starszy pan mieszkający w zegarze z kurantem. Pokaz jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
Data
PT   19 / 05 / 2017
Godzina
10:00  –  11:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

W ramach cyklu W małym kinie pokażemy produkcje poświęcone zwierzętom (14.04), przygodom (21.04), przyjaźni (05.05), wyobraźni (12.05) i ponownie przygodom (19.05). Dzieci poznają uznane dzieła polskiej kinematografii dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym  savoir-vivre’em.

Partnerem cyklu jest Studio Miniatur Filmowych.

Program | 19 maja 2017

Mami Fatale

Serial animowany, w którym gotowanie zawsze stanowi początek niezwykłych zdarzeń. Tytułowa Mami to urocza staruszka, która wraz ze swoimi pupilami, Psiną i Prosięciem, postanawia wyprowadzić się z miasta i wieść spokojne życie na łonie natury. Całą trójkę odwiedzają niezwykłe postacie, które zwykle burzą sielską atmosferę małego domku, prowadząc bohaterów na spotkanie z przygodą.

Pan Toti

Bajka opowiada o przygodach człowieczka malutkiego niczym kciuk, który mieszka w pniu starego drzewa. Pan Toti każdego dnia zajada na śniadanie dzikie truskawki, po czym wyrusza na poszukiwanie skarbów. Za każdym razem udaje mu się znaleźć inny przedmiot, z którym wiąże się nowa przygoda. Przeżywają ją razem z nim jego przyjaciele Hehel i Lula, którym szyki próbują pokrzyżować Złośliwi Bliźniacy.

Mieszkaniec zegara z kurantem

Bohaterem tego serialu animowanego jest starszy pan, którego muzyczne pasje nieźle dają się we znaki domownikom. Nawet myszki postanawiają w akcie desperacji spakować tobołki i wyprowadzić się ze swej norki. Kiedy rudowłosemu skrzatowi z zegara uda się w końcu sprytnym sposobem uciszyć niestrudzonego grajka, wszyscy domownicy odetchną z ulgą.

Dziwne przygody Koziołka Matołka

Animowany serial opowiadający o niezwykłych podróżach i przygodach niezdarnego, ale bardzo sympatycznego Koziołka Matołka. Celem jego wyprawy jest Pacanów – miasto słynące z kowali, którzy umieją elegancko podkuwać kozy. Po drodze na Koziołka czyha wiele niebezpieczeństw, z których udaje mu się jednak wyjść obronną ręką, dzięki własnemu sprytowi i pomocy innych.

Wstęp

Pokazy są przeznaczone dla zorganizowanych grup przedszkolnych (od lat 3) i wczesnoszkolnych (klasy 1-3).

Liczba miejsc ograniczona (120 na każdy pokaz).

Obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Rejestracja oznacza akceptację regulaminu.

Pliki do pobrania
PDF
W_malym_kinie_regulamin.pdf

Zobacz również