Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatora
Powrót

Przewodnicy naszego dzieciństwa. Warsztat z Teatroteką Szkolną | Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!

Zapraszamy do zgłębienia tajników sztuki filmowej oraz nauczania o kinie. Tym razem łączymy siły z Teatroteką Szkolną, aby odpowiedzieć na pytanie czy język filmu i język teatru mogą ze sobą korespondować, a jeśli tak – to jak wykorzystać ich relację w pracy szkolnej.
Data
SO   15 / 12 / 2018
Godzina
10:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Program

Grudniowe spotkanie w ramach cyklu Odkrywamy archiwa! rozpoczniemy od seansu filmów Miś Uszatek (reż. Lucjan Dembiński, rok prod. 1962) oraz Miś Uszatek. Byłem tu pierwszy (reż. Eugeniusz Ignaciuk, rok prod. 1980), aby następnie podczas warsztatów metodycznych prowadzonych przez Arkadiusza Walczaka (WCIES) i zajęć kreatywnych prowadzonych przez Marię Babicką i Agnieszkę Szymańską (Teatroteka Szkolna) zgłębić gramatykę języka filmowego i teatralnego. Rezultatem będzie próba stworzenia scenariusza zajęć pełnego twórczych ćwiczeń.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej będą wspaniałą podróżą sentymentalną z powszechnie lubianym przewodnikiem wielu polskich dzieci. Zastanowimy się, jakie skojarzenia i wspomnienia wywołuje dziś postać Misia Uszatka? Co może powiedzieć dorosłym i dzieciom o przyjaźni i przygodzie? Jakie wartości i wspomnienia przywołuje? Przyjrzymy się również, jak korzystać z narzędzi teatralnych, inspirując się filmem – jego treścią i formą. Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć warsztatu pedagogiczno-teatralnego i podjąć refleksję na jego temat w grupie, przygotowując się do korzystania z teatru i filmu w szkole i podczas zajęć pozaszkolnych.

Rejestracja

Aby wziąć udział w warsztacie, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.

Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:

Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62


Partnerzy

Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej „Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!” będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl

 

 

Zobacz również