Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Public Enemy”, mat. promocyjne
Powrót

Prosto z Cannes | Maraton nowości serialowych

Zobacz nowości serialowe, które przywieźliśmy z tegorocznych targów MIPTV w Cannes – przede wszystkim zwycięzcę konkursu MIPDrama Screenings, thriller „Public Enemy” inspirowany prawdziwą historią seryjnego mordercy Marca Dutroux i jego żony. Projekcjom będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami oraz dyskusje krytyków.
Data
N   22 / 05 / 2016
Godzina
17:30  –  23:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Program

17:30 Public Enemy | Sezon 1 Odcinek 1

Polska premiera serialu, który zaledwie półtora miesiąca temu zdobył w Cannes nagrodę Coup de Coeur podczas najważniejszej konferencji i targów kontentu telewizyjnego miptv! Public Enemy to thriller inspirowany prawdziwą historią seryjnego mordercy Marca Dutroux i jego żony. Guy Béranger, skazany za zabójstwo dziecka, po 20 latach wychodzi na wolność i znajduje schronienie w klasztorze w Ardenach. Kilka dni później w sąsiedniej wsi ginie mała dziewczynka.

18:30 Spotkanie z twórcami Public Enemy

Po pokazie filmu zapraszamy na spotkanie z twórcami serialu. Gośćmi Mateusza Halawy będą scenarzysta i reżyser Mathieu Frances oraz scenarzysta Gilles de Voghel.

19:00 The A Word | Sezon 1 Odcinek 1

Miniserial produkcji BBC, będący adaptacją głośnego izraelskiego serialu „Yellow Peppers”. Śledzimy w nim losy rodziny Hughesów, której członkowie pewnego dnia muszą stawić czoła niezwykłemu wyzwaniu: u najmłodszego syna, pięcioletniego Joe, lekarze diagnozują autyzm. Jak rodzina poradzi sobie w tej nowej, jeszcze trudniejszej niż dotąd sytuacji?

20:00 30 Degrees in February | Sezon 1 Odcinek 1

Samotny mężczyzna poszukujący żony, matka-karierowiczka zaniedbująca rodzinę i starsza kobieta, która ucieka przed nieudanym i wyczerpującym emocjonalnie małżeństwem. Co łączy te tak z pozoru różne osoby? Wszystkie pochodzą ze Szwecji i decydują się na rozpoczęcie nowego życia w Tajlandii. Liczą, że właśnie w tym egzotycznym kraju na drugim końcu świata uda im się znaleźć upragnione szczęście.

21:00 Young and Promising | Sezon 1 Odcinek 1

Norweski serial, którego bohaterkami są trzy młode, wchodzące w dorosłość kobiety. Każda z nich marzy o karierze artystycznej. Elise chciałaby zostać komiczką, Alex – aktorką, a Nenne – pisarką. Kiedy nadchodzi czas, aby rozpocząć realizację tych ambitnych planów, okazuje się, że nic nie przychodzi łatwo i mało kto, wliczając w to ich rodziców, ma pojęcie, jak zabrać się do realizacji swoich marzeń. Film o tęsknocie za czymś więcej niż „zwykłe” życie.

22:00 Splitting Up Together | Sezon 1 Odcinek 1

Line i Martin z pozoru mają wszystko, czego trzeba do szczęścia – dobrą pracę, wspaniałe dzieci, przyjaciół i piękny dom. W rzeczywistości przechodzą jednak małżeński kryzys, który skutkuje decyzją o rozstaniu. Kiedy okazuje się, że nie ma chętnych do kupna ich domu, postanawiają rozpocząć nowe, osobne życie – pod jednym dachem. To ciepły i przejmujący portret pokolenia zmuszonego na nowo przemyśleć, czym jest bliskość i jak funkcjonuje rodzina.

Napisy

Wszystkie seriale pokazujemy w oryginalnej wersji językowej z polskimi i angielskimi napisami.

Prowadzący

Pokazom będzie towarzyszyć dyskusja ekspertów: Anety Kyzioł – krytyczki i redaktorki „Polityki” oraz Bartosza Staszczyszyna – dziennikarza, krytyka filmowego, redaktora portalu Culture.pl.

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również